از زمان طراحی سایت تا زمانی که شما همچنان به فعالیت خود در این وب سایت ادامه می دهید کلیه اقدامات انجام شده، بر روی رتبه سایت تاثیر خواهد گذاشت. کسب رتبه بالاتر به معنی افزایش شانس جذب کاربر و حتی مشتری خواهد بود. برای دستیابی به این موفقیت باید سایت خود را براساس اصول سئو بهینه سازی کنید. روش های مختلفی برای سئو سایت وجود دارد که یکی از این روش ها، تولید محتواست.  قوی ترین و بهترین سیستم مدیریت محتوا، ورد پرس نام دارد.

وردپرس یک سیستم رایگان است که کمتر کسی را می توان یافت که برای تولید محتوای عالی و پر مخاطب به سراغ وردپرس نرود. سئو وردپرس به شما کمک می کند که محتوایی را با بهترین کیفیت تولید کرده و نهایتا بر این مبنا سایت خود را بهینه سازی کنید.

 

تکنیک های  سئو وردپرس

اگر شما اولین تجربه در طراحی و راه اندازی سایت را دارید زمانی که با یک سئوکار باتجربه مراجعه کنید به شما تاکید خواهد کرد که داشتن محتوای عالی بیش از تصور می تواند در افزایش رتبه سایت تاثیر داشته باشد و به همین دلیل کمک گرفتن از افزونه وردپرس به منظور مدیریت محتوای سایت لازم و ضروری است.  به منظور بهینه سازی سایت براساس سئو وردپرس باید به چند نکته توجه داشت:

1-   انتخاب کلمات کلیدی مناسب

یکی از اصول سئو وردپرس این است که محتوای تولید شده براساس کلمات کلیدی مرتبط و پر بازدید باشد. در این صورت است که این محتوای شما می تواند ترافیک بازدید زیادی را به خود جذب کند.

2-   به روز رسانی محتوای تولید شده

با توجه به این که همواره مطالب جدید در مورد موضوعات مختلف ارائه شده و همچنین در بازه زمانی منظم لیست برترین کلمات کلیدی مرتبط با آن موضوع توسط گوگل تغییر می کند لذا شما باید همواره به مسئله به روزرسانی محتوای تولید شده توجه داشته باشید.

3-   استفاده از کلمات کلیدی در عنوان هر صفحه

براساس سئو وردپرس شما باید کلمه کلیدی انتخاب شده برای محتوای خود را در عنوان هر صفحه استفاده شود در این صورت شانس دیدن شدن این صفحه افزایش خواهد یافت.

4-   حذف پلاگین های اضافی

توجه داشته باشید که وجود پلاگین های اضافی باعث می شود که سرعت سایت شما به شدت افت کند لذا در بهینه سازی سایت بر اساس سئو وردپرس حتما پلاگین های اضافی را حذف کنید.

5-   آدرس سایت با www و یا بدون  www

در سئو وردپرس سوالی که پیش می آید این است که آیا  آدرس سایت با www باشد و یا بدون  www ؟ در پاسخ لازم است بیان کنیم که الگوریتم های گوگل هنوز قادر به تشخیص آدرس سایت با www و یا بدون  www  نیستند لذا شما برای سایت خود یکی از این دو مورد را انتخاب کرده و مورد دوم را بر روی آن ریدایرکت کنید.

6-   لینک دهی به سایر صفحات سایت

زمانی که یک مقاله نگارش می کنید سعی کنید که از این مقاله به لینک های دیگر سایت خود ارتباط دهید. برای این منظور از کلمات کلیدی مقالات دیگر در یک مقاله دیگر استفاده کنید تا زمانی که کاربرد در حال خواندن محتواست، کنجکاو شده و مقالات مرتبط را هم مطالعه کنید.

7-   اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا از این طریق محتوای خود را براساس سئو وردپرس بهینه سازی کنید. این کار کمک می کند تا شانس جذب کاربر به سایت بیشتر شود.