سئو کلاه سفید ، کلاهی که همیشه باید به سر بگذارید

کسانی که در گوگل صاحب اسم و رسم شده‌اند و همیشه در صفحه اول صدرنشینی کرده‌اند دو راه را پیش گرفته‌اند: اول این که تکنیک‌های اصولی مدنظر گوگل را به خوبی شناخته‌اند و سپس در مرحله بعدی این تکنیک‌ها را به بهترین شکل ممکن به کار بستند. عملکرد این سایت‌ها مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و راهکارهای خاص است که کاملا بر قوانین و استاندادرهای شناخته‌شده موتورهای جستجو منطبق است. این تکنیک‌ها در کنار هم همان تکنیک‌های سئو کلاه سفید هستند که محدوده آن‌ها پیوسته توسط گوگل تعریف و به روزرسانی می‌شود.

کلاه سفید‌ها چه کلاهی بر سر می‌کنند؟

آن چه که از سئو کلاه سفید عاید هرسایتی می‌شود ترافیک ارگانیک یا همان بازدیدکننده‌های فعال و زنده‌ای هستند که بدون صرف هیچ گونه هزینه‌ای برای تبلیغات و صرفا از راه جستجوهای طبیعی به سمت آن هدایت شده‌اند.

تکنیک‌هایی که در سئو کلاه سفید توسط وبمستران صبور و قانونمند به کار گرفته می‌شوند عبارتند از:

·        کسب اطمینان از امنیت لینک‌های ورودی: لینک‌های ورودی همان بک لینک‌هایی هستند که در مرز سئو کلاه سفید و کلاه ‌سیاه قرار می‌گیرند

·        تولید محتوا اختصاصی اصیل: جستجو در گوگل از حال و هوا سابق که صرفا با وارد کردن یک کلمه کلیدی خاص نتایج دلخواه نمایش داده می‌شد پیشرفته‌تر شده است. اکنون ربات‌های گوگل نظیر یک بازدیدکننده عمل کرده و این فاکتور یعنی اصالت محتوا، ارتباط و پیوند داخلی هر مطلب و کاربردی بودن آن‌را بررسی می‌کنند

·        استفاده صحیح از تگ‌ها و متاتگ‌ها

·        تنظیم داده‌های ساختارمند، طوری که تمام بخش‌های محتوا در ساختارهای خاصی جای گیرند

·        بهبود تجربه کاربری: تعریف تجربه کاربری از اعمال پیش‌پاافتاده‌ای مثل اصلاح کدها فراتر رفته است

·        لینک‌سازی اصولی: در سئو کلاه سفید تعداد و کیفیت لینک‌های ورودی به سایت تعدیل می‌شود و با هدایت ترافیک طبیعی از سایت‌ معتبر، تاثیر مثبت قابل توجهی روی سئو احساس می‌شود

 

سئو کلاه سفید یک سرمایه‌گذاری بلندمدت پرسود
سئو کلاه سفید یک سرمایه‌گذاری بلندمدت پرسود

سئو کلاه سفید یک سرمایه‌گذاری بلندمدت پرسود

سئو کلاه سفید به منزله همان سپرده‌گذاری بلندمدتی است که طبق قرارداد در بازه زمانی طولانی جواب می‌دهد و سود آن به دست مشتری می‌رسد. لازمه این سرمایه‌گذاری در سئو کلاه سفید صبری است که به مرور ما را به نتیجه نزدیک می‌کند. معنا واقعی سئو زمانی مشخص می‌شود که محتوا متناسب با خواست کاربر تولید و در دسترس او قرار گیرد؛ طوری که کاربر از بازدید یک سایت تجربه‌ای دلپذیر داشته باشد. همان طور که می‌دانید جستجوها به وسیله انسان‌ها انجام می‌شوند. پس قطعا نتایجی که بر اساس تحلیل ساده، ابتدایی و موقت ماشینی در سئو کلاه‌ سیاه باشد جوابگو جستجو کاربران واقعی نیستند.

از آن جایی که گوگل منشا اصلی بازدیدکنندگان سایت‌های مختلف است پس سئو کلاه سفید منطقی‌تر از سئو کلاهی سیاهی است که اگر منجر به جریمه یا پنالتی شود ممکن است هیچ راه برگشتی برای سایت باقی نگذارد. به همین دلیل لازم است در سئو، فقط و فقط کلاه سفید بمانیم!

چرا باید به تکنیک‌های سئو کلاه سفید وفادار بمانیم؟

سئو برای هر سایتی لازم است؛ اما نه به هر قیمتی! وقتی که به سئو کلاه سیاه تن می‌دهید یعنی حاضر شده‌اید به هر قیمتی که شده است رتبه برتر گوگل شوید و در عین حال استانداردهای آن را زیرپا بگذارید!

سئو کلاه سیاه مجموعه تکنیک‌هایی است که معمولا در کوتاه‌مدت، با هزینه پایین‌تر و زحمت خیلی کم‌تری به دست می‌آید؛ اما از آن جایی که گوگل به صورت مداوم الگوریتم‌های خود را به روزرسانی می‌کند هر کَلَک یا ترفندی که برای گول زدن گوگل به کار گرفته باشید خیلی سریع ناکارآمد می‌شود. به همین دلیل لازم است به تکنیک‌های سئو کلاه سفید وفادار بمانیم!

 

تکنیک‌های سئو کلاه سفید
تکنیک‌های سئو کلاه سفید

چه طور از کلاه سفید بودن تکنیک‌های خود مطمئن شویم؟

اگرچه برای این که دقیقا بدانید از راه‌های استاندارد شناخته‌شده برای سئو سایت خود استفاده کرده‌اید یا نه به آموزش سئو کلاه سفید نیاز دارید اما تشخیص سریع آن خیلی راحت‌تر است! اگر یکی از کارمندان گوگل درباره راه‌های سئو که از آن‌ها پیروی کرده‌اید سوال بپرسد چه می‌گویید؟ اگر روش‌ها و ترفندهای خود را صریح و شفاف بدون هیچ گونه نگرانی شرح داده‌اید احتمالا از روش‌های سئو کلاه سفید بهره گرفته‌اید!