0

با توجه به تمام مطالب آموزشی که تا کنون ارائه کرده ایم تا به حال متوجه شده اید که رمز موفقیت هر سایتی، بهینه سازی آن براساس اصول سئو است. این کار نه تنها باعث می شود که اعتبار شما از نظر گوگل افزایش یابد بلکه منجر به جذب کاربر بیشتر نیز خواهد شد. در فروشگاه های اینترنتی نیز همین قانون پا بر جا است. مدیران این فروشگاه ها زمانی می توانند فروش خود را زیاد کنند که سایت خود را به بهترین شکل ممکن بهینه نموده و از این طریق مشتری بیشتری را برای خود جذب کنند. در فروشگاه های اینترنتی در کنار تمام اصول بهینه سازی سایت ها، باید به نکات دیگر هم توجه داشت.

 

بهینه سازی فروشگاه های اینترنتی - قسمت اول
بهینه سازی فروشگاه های اینترنتی – قسمت اول

 

اصول بهینه سازی فروشگاه های اینترنتی

1-   به متا تگ های فروشگاه توجه داشته باشید.

از آنجایی که گوگل به تنوع علاقه زیاید دارد لذا برای هر صفحه از فروشگاه یک عنوان مناسب و توضیح کامل انتخاب کنید که این کار بر عهده متا تگ ها است.

2-   آدرس صفحات سایت را بهینه کنید.

منظور از بهینه سازی آدرس صفحات این است که:

  • سعی کنید برای صفحات آدرس طولانی انتخاب نکنید.
  • آدرس هر صفحه را داخل آن قرار دهید تا مشتری دقیقا بتواند موقعیت خود را بیابد
  • در نشانی صفحات از چند کلمه کلیدی استفاده کنید ولی نه بیش از حد.

گاها ممکن است که یک مشتری از محصول شما استقبال کند و به جای این که آدرس اصلی را ذخیره کند، آدرس همان صفحه ای را نگه می دارد که محصول داخل آن وجود داشته است لذا همیشه مطمئن باشید که آدرس این صفحات درست هستند.

3-   سرعت بارگذاری سایت را کنترل نمایید.

متاسفانه یکی از عوامل مهم که سبب از دست دادن مشتری برای فروشگاه های اینترنتی می شود، سرعت پایین سایت برای بارگذاری است. در هر سایتی کاربر علاقه دارد که سرعت آن زیاد باشد و گرنه سرعت پایین سایت او را خسته کرده و در نتیجه آن جا را ترک می کند. در فروشگاه های اینترنتی این موضوع اهمیت بیشتری دارد زیرا کاربر قرار است محصولی را خریداری کند و اگر در حین خرید سرعت سایت افت کند، ممکن است در اواسط کار، پشیمان شده و از خرید انصراف بدهد.

4-   به مسئله لینک های داخلی توجه داشته باشید.

یکی از روش های معرفی محصولات مختلف سایت این است که از لینک های داخلی استفاده کنید. برای مثال شما محصول جدیدی را وارد فروشگاه اینترنتی خود نموده که مشابه آن را با کمی تفاوت، قبلا در صفحه ای دیگر معرفی کرده اید. حال زمانی که محصول جدید را ارائه می کنید، بهتر است در انتهای معرفی آن بنویسید که مشابه این محصول نیز در سایت وجود دارد که با بررسی آن می توانید وجه تمایز آن ها را بررسی کنید و در ادامه آدرس صفحه آن محصول را قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =