0

چرا تنها اصول سئو کافی نیستند؟

حتما تا به حال به مقالاتی مانند “اصول سئو” و یا “اصول ابتدایی سئو که باید بدانید” بر خورده اید، جالب است بدانید که تنها این اصول کافی نیستند. سئو یک ورودی است که موتورهای جستجو از آن برای رتبه دهی صفحات یک وبسایت استفاده می کنند.

اگر دارید به سادگی با موضوعات مرتبط در سایت خود مطلب می گذارید، 10، 25، 50 و یا صد سایت دیگر نیز دارند همین کار را می کنند. محتوای خوب به ندرت برای رتبه گرفتن  بین رقبا کافی است. اما اگر محتوای فوق العاده ای منتشر کنید چه؟ محتوایی که قابل توجه و متفاوت باشد کمک می کند اما اگر به میزانی ممتاز باشد که قابل تعامل با کاربران و اشتراک گذاری باشد.

پس، چه چیزی محتوای من را ممتاز می سازد؟ گوگل نشانه های متعددی دارد. مثلا چند بار محتوای شما به دامین هایی با رتبه ایی خوب لینک شده باشد، چند نفر با شبکه های اجتماعی محتوای شما را به اشتراک گذاشته اند و یا محتوا چه تاثیری در تبلیغات شما داشته است؛ تمامی این موارد را گوگل در نظر میگیرد.

 

فقط سئو کافی نیست
فقط سئو کافی نیست

 

به همین دلیل است که سئو برای موفقیت کسب و کار شما بسیار اهمیت دارد. این اصول پایه ای سئو تنها بخشی از کار هستند. برای دانستن قدم بعدی سئو باید به خلاقیت، دنبال کردن و یافتن راههای برای ساخت ارتباطات و تشویق به اشتراک گذاری باشید.

در زیر به چند نکته کلیدی اشاره می کنیم:

·       برندینگ شخصی: ایجاد و تبلیغ برند شخصی می تواند ترافیک و ورودی برای سایت شرکتتان داشته باشد.

·       نویسنده خوب: زمانی که حق نویسندگی و نام نویسنده مطلب را در سایت وارد می کنید به گوگل کمک می کنید که به نویسنده رای بدهد.

·       نوشتن برای انتشارات آنلاین با دامین هایی با رتبه بالا مانند سایتهای خبری.

حالا زمان آن فرا رسیده که به سایت خود نگاهی بیاندازید: آیا سایتتان ناوبری خوبی دارد؟ سازگار با کاربر است؟ به خوبی طراحی شده است؟ تمامی این سوالات بخشی از سئو هستند. اگر کسی روی سایت شما کلیک می کند و بلافاصله آن را ترک می کند به این دلیل است که نمی دانند کجا بروند، این مساله می تواند به سئو سایت لطمه بزند. وقتی کسی فورا سایت شما را ترک می کند به گوگل نشان می دهد که سایت شما به کلمه ای که جستجو کرد است نامرتبط است.

برای یادگیری بیشتر سئو از مقالات آموزش سئو دیدن کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 17 =