برخی از سایت ها با هدف فروش کالا و خدمات راه اندازی می شوند که در واقع به آن ها سایت های فروشگاهی گفته می شود. در چنین سایت هایی برای جذب کاربر و در نتیجه مشتری باید فعالیت های به خصوص و منظم انجام شود تا بتوان به موفقیت رسید. استفاده از پرستاشاپ به عنوان قوی ترین برنامه فروشگاه ساز می تواند برای سایت های فروشگاهی انتخابی مناسبی باشد.

پرستاشاپ به شما کمک می کند که کلیه خدماتی که یک سایت فروشگاهی نیاز دارد را بر روی وب سایت خود پیاده کنید. این برنامه فروشگاه ساز به صورت رایگان قابل دسترس بوده و همچنین در میان تمامی برنامه های فروشگاه ساز دیگر به عنوان کامل ترین سیستم شناخته شده است.

 

پرستاشاپ
پرستاشاپ

بهینه سازی سایت بر اساس سئو پرستاشاپ

از زمانی که سایت شما بارگذاری می شود تا زمانی که شما به فعالیت خود در آن سایت ادامه می دهید باید به صورت منظم و پیوسته بهینه سازی سایت براساس اصول سئو انجام شود. در غیر این صورت شما کاربران خود را از دست خواهید داد. این مسئله در مورد سایت های فروشگاهی که قرار است کاربران تبدیل به مشتری شوند اهمیت بیشتری دارد. در سایت های فروشگاهی که توسط پرستاشاپ ایجاد شده اند سئو پرستاشاپ پیشگام در اصول سئو خواهد بود. حتما این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه می توان سایت فروشگاهی خود را براساس سئو پرستاشاپ بهینه نمود. در این مقاله با فرض بر این که شما با پرستاشاپ آشنایی کامل دارید به بررسی تکنیک های سئو پرستاشاپ خواهیم پرداخت:

1-   بررسی کدهای سایت

حتما کدهای سایت خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که معتبر هستند چرا که هر گونه خلل در این مورد منجر به اختلال در سئو پرستاشاپ شده و نهایتا لینک های سایت برای کاربر قابل رویت نخواهد بود.

2-   سرعت بارگذاری سایت

هر چه سرعت سایت بیشتر باشد رتبه بهتری را از نظر گوگل به دست آورده و در نتیجه شانس جذب مشتری بیشتر خواهد بود. با توجه به این که این مسئله از نظر سئو پرستاشاپ بسیار مهم است جالب است بدانید که در پرستاشاپ هم تنظیماتی برای تغییر سرعت سایت وجود دارد.

3-   حضور در شبکه های اجتماعی

با توجه به این که امروزه مردم به شبکه های اجتماعی راحت تر از سایت ها دسترسی دارد لذا حضور منظم و با برنامه در شبکه های اجتماعی منجر به جذب مشتری بیشتر به سایت فروشگاهی شما خواهد شد. این فاکتور در سئو پرستاشاپ به شدت تاثیرگذار و غیر قابل انکار است.

4-   نقشه سایت

شما باید برای سایت خود یک نقشه طراحی کرده و آن را در اختیار گوگل قرار دهید در این صورت گوگل خیلی راحت تر به تمامی صفحات سایت شما دسترسی داشته و در نتیجه سایت شما سریع تر و راحت تر یافت خواهد شد. این فاکتور در سئو پرستاشاپ که با هدف جذب بیشتر مشتری فعالیت می کند بسیار کلیدی و مهم است.

5-   ریسپانسیو بودن سایت

با توجه به این که امروزه اکثر افراد از طریق موبایل وارد سایت ها مختلف می شوند لذا  در سئو پرستاشاپ باید سایت به گونه ای طراحی شود که بر روی موبایل نیز به سرعت بارگذاری شده و قابل دسترس باشد.