0

بارها ممکن است شما با این صحنه روبرو شده باشید که در زمان ورود به یک وب سایت، صفحاتی به صورت ناخواسته برای شما باز می شوند که این صفحات بیشتر تبلیغاتی بوده و زمانی که بر روی آن ها کلیک کنید، به سایت مربوطه وارد خواهید شد. این روش سئو سایت که وبمسترها بسته به زمینه کاری خود از آن کمک می گیرند، پاپ آپ نام دارد.

انواع مختلف پاپ آپ

شما برای سایت خود بسته نوع فعالیت و خدمات سایت، می توانید از انواع پاپ آپ استفاده کنید که در این مقاله به بررسی هر یک خواهیم پرداخت:

1-   پاپ آپ درون محتوایی

شما می توانید پاپ آپ خود را به گونه ای فعالیت کنید که زمانی که کاربر به لینکی از سایت وارد می شود تا محتوای آن را مطالعه کند بلافاصله پس از ورود، یک پنجره لایت باکس از درون محتوا ظاهر می شود که کاربر به راحتی می تواند آن را ببندد لذا برای او آزار دهنده نخواهد بود.

2-   پاپ آپ پنجره جدید

زمان ظهور این پاپ آپ تحت کنترل وبمستر است. او می تواند تعیین کند که پاپ آپ یا با کلیک کردن کاربر و یا پس از گذر مدت زمان مشخص، در قالب یک صفحه جدید برای کاربر به نمایش درآید.

3-   پاپ آپ تلگرامی

با توجه به این که حضور در شبکه های اجتماعی به عنوان یک برگ برنده در بهینه سازی سایت و افزایش رتبه آن شناخته شده است لذا شما می توانید برای معرفی کانال های تلگرامی خود پاپ آپ در صفحات جدید را فعال کرده و لینک کانال را در داخل آن قرار دهید.

4-   پاپ آپ خبرنامه

در سایت هایی که کاربر باید برای دریافت خبرنامه، فصل نامه و حتی برخی فایل های آموزشی رایگان ثبت کند زمانی که بر روی قسمت دریافت ایمیل کلیک می کند، صفحه پاپ آپ باز خواهد شد.

مزایای استفاده از پاپ آپ

1-   یکی از مهمترین کاربردهای پاپ آپ معرفی خدمات و کالاهاست. به عبارت دیگر پاپ آپ نقش تبلیغاتی داشته و شما می توانید به کمک این روش سریع تر کسب و کار خود را معرفی کنید.

2-   همچنین در صورتی که مطالب جدید در سایت خود بارگذاری کرده اید می توانید با کمک پاپ آپ محتوای جدید را به اطلاع کاربر برسانید.

معایب استفاده از پاپ اپ

1-   شاید بتوان یکی از مهمترین معایب پاپ آپ آزاردهنده بودن این صفحات برای کاربران دانست به همین دلیل در استفاده از این روش حتما باید اعتدال را رعایت نمود.

2-   همچنین اگر زمان و نحوه استفاده درست  از پاپ آپ را ندانید ممکن است به دام گوگل افتاده و جریمه شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − هفت =