لازمه افزایش ترافیک سایت و نهایتا کسب رتبه عالی از طرف گوگل، رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت براساس این اصول است. اما این که سایت شما دقیقا با چه هدفی راه اندازی شده است بر روی نوع سئو سایت تاثیر ی گذارد و برای نمونه در این مقاله پیرامون سئو اپن کارت صحبت خواهیم نمود.

در تمامی سایت ها باید قوانین سئو رعایت شود تا هم این سایت از نظر گوگل معتبر شناخته شده و هم این که بتواند به کسب رتبه بالا کاربران بیشتری را جذب کند. اما نوع خدماتی که در سایت ارائه می شود تفاوت هایی را در سئو سایت ایجاد خواهد کرد. امروزه شاهد وب سایت های زیادی هستیم که فروشگاهی بوده و با هدف فروش کالاها راه اندازی می شوند در نتیجه در چنین سایت هایی باید سئو اپن کارت را در کنار تمامی موارد مد نظر قرار داد. سئو اپن کارت در واقع قوی ترین و پربازده ترین سیستمی است که در سایت هایی که مختص فروش کالا هستند می تواند منجر به جذب بیشتر مشتری شود.

 

اپن کارت
اپن کارت

مراحل بهینه سازی سایت براساس سئو اپن کارت

سئو اپن کارت فرآیندی جدا از سئو سایت نیست بلکه حتی برای بهینه سازی سایت براساس سئو اپن کارت باید تمامی اصول سئو را رعایت کرد. اما سئو اپن کارت لازمه هر سایت فروشگاهی است و فروش بیشتر شما را تضمین خواهد کرد. برای این که سئو اپن کارت سایت خود را به بهترین نحو ممکن پیاده سازی کنید باید به صورت زیر عمل نمود:

1-   شناسایی دقیق پروژه و مشتریان

شما در ابتدا باید مسیر کاری خود را مشخص کنید. باید بدانید که دقیقا چه خدماتی ارائه می کنید، مشتریان شما چه کسانی هستند، با رقبا و همکاران خود آشنا شوید و… . این اطلاعات می تواند پایه گذاری بهینه سازی سایت براساس سئو اپن کارت باشد.

2-   آنالیز ترافیک سایت

دانستن میزان ترافیک سایت و استقبال کاربران در افزایش فروش نقش مهمی دارد. باید تمامی صفحات سایت را بررسی کنید تا بدانید که مشتریان بیشتر به ساغ چه صفحات و چه محصولاتی می روند تا از این طریق بتوانید نقاط قوت خود را یافته و سئو اپن کارت را تقویت کنید.

3-   استفاده از کلمات کلیدی مناسب

کلمات کلیدی که برای موضوعات مختلف وجود دارد متفاوت بوده و شما ابتدا باید از طریق ابزار  Google Keyword Planner کلمات کلیدی مناسب خدمات و کسب و کار خود را پیدا کرده و سپس تولید محتوا را آغاز کنید. استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط نه تنها سودمند نبوده بلکه برای رتبه سایت شما خطر جدی محسوب می شود.

4-   بررسی وضعیت سئو اپن کارت سایت های رقبا

به سایت های رقبا مراجعه کنید و با بررسی وضعیت سئو اپن کارت متوجه شوید که در استفاده از چه روش هایی موفق تر بوده و توانسته اند مشتریان بیشتری را جذب کنند. شما نیز به سراغ این روش ها رفته و بهینه سازی سایت خود را به کمک آن ها انجام دهید.