0

افزایش ترافیک سایت و در نتیجه افزایش رتبه سایت دغدغه همه وبمسترها بوده و همگی از روش هایی برای این منظور کمک می گیرند. استفاده از پاپ آپ یکی از روش هایی است که امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته و می تواند تعداد بازدید سایت را افزایش دهد. در مقالات قبل بیان کرده ایم که پاپ آپ در واقع صفحاتی هستند که به صورت ناخواسته و بدون دخالت کاربر، باز شده و بیشتر جنبه تبلغیاتی دارد. اما جالب است بدانید همین پاپ آپ در عین حال که می تواند تاثیر مثبت بر روی سئو سایت بگذارد، در صورتی که به درستی مورد استفاده قرار نگیرد می تواند تاثیر منفی برای سایت به همراه داشته باشد. به همین دلیل لازم دانستیم که قبل از این که شما را به استفاده از پاپ آپ در  سایت تشویق کنیم، ابتدا چند نکته را پیرامون این روش بیان کنیم:

 

نکات مهم در مورد پاپ آپ در سئو
نکات مهم در مورد پاپ آپ در سئو

 

1-   شما باید بدانید که چه زمانی بهترین لحظه باز شدن پاپ آپ است. اگر در بدو ورود کاربر به یک صفحه جدید، سریعا پاپ آپ برای او باز شود در این صورت کاربر از این حرکت ناراحت شده و در اغلب موارد آمار نشان داده است که کاربر سریعا سایت را ترک می کند. لذا توصیه می کنیم زمان فعال شدن پاپ آپ را به گونه ای تنظیم کنید که می دانید کاربر بیش از نیمی از محتوای صفحه مورد نظر را مطالعه کرده است و حتی اگر پاپ آپ باز شود به دلیل این که ذهنش نسبت به محتوا کنجکاو شده است، باز هم در داخل سایت مانده و ادامه محتوا را مطالعه می کند.

2-   هیچ گاه وجود پاپ آپ را برای کاربر تحمیل نکنید. تمامی فعالیت های سایت در نهایت باید با هدف افزایش رضایت کاربران و در نتیجه ترغیب آن ها برای بازدید از سایت انجام شود. لذا در استفاده از پاپ آپ این قابلیت را برای کاربر فراهم کنید که در صورت عدم نیاز به محتوای پاپ آپ بتواند آن صفحه را ببندد.

3-   توجه داشته باشید که محتوای پاپ آپ بر روی نظر کاربران نسبت به سایت شما بسیار تاثیر گذار است. سایت هایی که از پاپ آپ با محتوای خارج از عرف استفاده می کنند به مرور زمان اعتبار و اصالت خود را از دست می دهند. البته در سایت هایی که موضوع کاری آن ها برای رده های سنی خاص مناسب است به منظور ورود کاربران با سن مناسب ابتدا پاپ آپ هایی فعال می شود تا کاربر سن خود را وارد کرده و در صورتی که سن او در طیف تعیین شده قرار داشت، صفحات سایت برای او باز می شود.

4-   استفاده بیش از حد از پاپ آپ باعث می شود که کاربر سایت شما را قضاوت کرده و حس کند که از کیفیت کافی برخوردار نیست به همین دلیل برای جلب توجه کاربر از پاپ آپ زیاد استفاده می کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =