0

زمانی که شما با یک سئوکار برای بهینه سازی سایت خود مشورت می کنید قطعا به شما خواهد گفت که بهینه سازی باید در چهارچوب اصول قانونی سئو باشد که این اصول براساس فاکتورهایی توسط گوگل تنظیم شده اند. توجه داشته باشید که گوگل تنها زمانی سایت هایی را قانونی و معتبر دانسته و برای رنکینگ، وب سایت مربوطه را در لیست سایت های دیگر قرار می دهد که بهینه سازی آن براساس این اصول انجام شده باشد در غیر این صورت به دلیل محدودیت های گوگل، وب سایت مربوطه قادر به شناسایی نخواهد بود.

 

بررسی محدودیت های گوگل در زمینه سئو سایت
بررسی محدودیت های گوگل در زمینه سئو سایت

 

محدودیت های گوگل

همان گونه که بیان کردیم گوگل برای بهینه سازی سایت ها محدودیت هایی در نظر گرفته است که همه وبمسترها باید از این محدودیت ها آگاهی داشته باشند تا بتوانند فعالیت های خود را به گونه ای تنظیم کنند که بهترین نتیجه به دست آید. این محدودیت ها به دو دسته تقسیم می شوند:

1-   مشکلات مرتبط با همخوانی عبارات جست و جو در گوگل با محتوای تولید شده در سایت

حتما تا به این این مسئله برای شما نیز رخ داده است که برای سرچ پیرامون موضوع مورد نظر خود عبارت های اشتباهی را انتخاب کرده و در نتیجه منجر شده اید گوگل دچار خطا شود. دو محدودیت بسیار مهم در این زمینه وجود دارد:

  • کاربر باید توجه داشته باشد که در زمان سرچ مطالب، از عبارات و کلمات کلیدی استفاده کند تا گوگل بتوند مقالات و محتوای مناسب را در اختیار او قرار دهد. استفاده از عبارت های نامتعارف باعث می شود گوگل سردرگم شده و در ارائه نتیجه به کاربر خطا داشته باشد.
  • زبان سایت باید براساس زبان اکثریت کاربران تنظیم شود برای مثال اگر غالبا افراد فارسی زبان وارد سایت می شود باید سایت شما بر روی زبان فارسی تنظیم شد. لازم به ذکر است که زمانی که سایت را بر روی یک زبان تنظیم می کنید گوگل نمی توان این وب سایت را برای زبان ها دیگر به نمایش در بیاورد.

اگر چه محدودیت های زیادی در همخوانی عبارات جست و جو در گوگل با محتوا وجود دارد ولی دو مورد ذکر شده از جمله موارد متداول بوده است که غالبا سایت ها با آن مواجه می شوند.

2-   مشکلات مربوط به فهرست سازی مطالب

فهرست سازی مطالب، لینک ها، صفحات و… از جمله محدودیت هایی هستند که در این زمینه رخ خواهد داد و ما به مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

  • در صورتی که در سایت شما لینک هایی با ساختار ضعیف وجود داشته باشد گوگل قادر به شناسایی آن ها نخواهد بود در نتیجه این مشکل ممکن است منجر به مسدود شدن کامل سایت شود.
  • توجه داشته باشید که گوگل همواره صفحاتی را ارزشمند می داند که محتوای عالی داشته باشد در صورتی که صفحات تکراری در سایت شما وجود داشته باشد گوگل دچار خطا شده و رنکینگ سایت افت می کند.
  • شاید شما در برخی از سایت ها با این مورد روبرو شده اید که برای ورود به سایت باید حتما فرم آن لاین پر شود ولی لازم است بدانید که گوگل به خوبی نمی تواند این صفحات را شناسایی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =