زمانی که وارد سایتی می شوید این امکان وجود دارد که برای هر محتوا یا بخش های مختلف سایت پیغامی گذاشته و همچنین مکالمات سایر کاربران را مشاهده کنید. در واقع این قسمت به عنوان چت روم و یا انجمن اینترنتی معروف است که به صورت آن لاین کاربران می توانند به بحث بپردازند. سئو چت روم اهمیت زیادی در افزایش رتبه سایت دارد. در مسئله سئو چت روم شما باید کلیه استراتژی های سئو را در نظر گرفته و براساس آن عمل کنید.

 

سئو چت روم
سئو چت روم

نکات مهم در سئو چت روم

قبل از این که به سراغ بررسی تکنیک هایی برویم که در سئو چت روم منجر به افزایش رتبه سایت می شود لازم است به چد نکته مهم پیرامون این مبحث اشاره کنیم:

1-   طراح سایت باید به گونه ای صورت گیرد که به راحتی ایندکس شده و قابل دسترس برای کاربران باشد.

2-   برای گرفتن بک لینک به سراغ سایت های معتبر بروید.

3-   محتوای تولیدی نقش مهمی در سئو چت روم دارد. سعی کنید محتوا را با بهترین کیفیت تولید و همچنین در بازه زمانی منظم به روزرسانی کنید.

4-   از کلمات کلیدی مناسب در متن، عنوان و… استفائه شود.

5-   و…

توجه داشته باشید که محتوا نقش مهمی را در بهینه سازی سئو چت روم ایفا می کند. اگر کاربر با محتوای مناسب از نظر خود روبرو نشود سریعا لینک شما را خواهد بست بدون این که به قسمت چت روم وارد شود. لذا هموراه در تلاش باشید که محتوایی متنوع، مرتبط، جذاب و به روز را در اختیار کاربران قرا دهید.

بهینه سازی و سئو چت روم

برای این که بتوانید چت روم خود را بهینه سازی کنید روش های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به مهمترین تکنیک ها خواهیم پرداخت:

1-   ایجاد فروم باز

فروم باز به این معناست که کاربر بدون عضویت می تواند محتوای شما را مشاهده کند و این مسئله منجر به افزایش جذب کاربران خواهد شد. چرا که غالبا افراد زمانی که با سایت هایی روبرو می شوند که برای دیدن محتوا نیاز به عضویت در فروم وجود دارد سریعا از سایت خارج می شوند.

2-   لینک دهی به سایت های مرتبط

برای ترویج چت روم خود سعی کنید از سایت های هم موضوع با خود و همچنین معتبر لینک تهیه کنید تا کاربران در سایت های دیگر به لینک های شما وارد شوند.

3-   ورود به شبکه های مجازی

شما می توانید با تبلیغ لینک چت روم های خود در شبکه های مجازی کاربران بیشتری به دست آورده و در نتیجه سئو چت روم خود را بهینه کنید.

4-   استفاده از کدهای درست

اگر کد لینک های شما غلط باشد منجر به سنگین بودن انجمن شده و برای کاربر قابل بارگذاری نخواهد بود لذا این عمل تاثیر بسیار منفی بر روی سئو چت روم دارد.