آموزش وبمستربینگ ، بخش از یاد رفته این روزهای دنیا سئو

تا به امروز هر بار بحث سئو به میان آمده است اولین چیزی که در اذهان تداعی شده گوگل بوده است و بس. اصلا برای خیلی از افراد وبگردی یعنی گوگل و جستجو در وب یعنی گوگل کردن. این موضوع برای ما کاربران ایرانی صادق‌تر است و انگار یک دنیا است و یک گوگل؛ اما به جز گوگل موتورهای جستجو دیگری هم وجود دارند که از گذشته تا کنون کاربران زیادی را در نقاط مختلف جهان به خود جذب کرده‌اند. بینگ موتور جستجو دوم بعد از گوگل است که سابقه آن به حدود ده سال قبل بازمی‌گردد و لزوم بهینه‌سازی آن مثل گوگل برای هر وبمستری احساس می‌شود. بدیهی است که هر کاربری برای انجام امور سئو این موتور جستجو، به آموزش وبمستر بینگ برای آنالیز داده‌ها همچون ابزار پرکاربرد وبمسترتولز نیاز دارد.

بینگ، موتور جستجویی که قطعا ارزش سئو کردن را دارد

اگرچه بینگ از دید بسیاری از کاربران پنهان مانده است و حتی گاهی مورد کم‌لطفی کاربران ایرانی قرار گرفته اما این موتور جستجو به عنوان دومین منبع اطلاعاتی معتبر دنیا، کاربران فعال زیادی در سراسر جهان دارد. بسیاری از سرویس‌های محبوب دنیا نظیر اپل از بینگ برای جستجو شدن توسط کاربران استفاده کرده‌اند و حتی چند سال قبل مسیر حرکت بینگ و یاهو تقریبا یکسان و منطبق بر هم بود؛ اما بعد از مدتی بینگ اعلام استقلال کرد.

با وجود کاربرانی که سرعت و اعتبار اطلاعاتی بینگ را با میزان جستجو روزانه خود تایید کرده‌اند پس قطعا بینگ موتور جستجویی است که ارزش سئو کردن را دارد و هر کاربری برای سئو آن به آموزش وبمستر بینگ و استفاده از این سرویس کلیدی نیاز دارد.

وب مستر بینگ آچار فرانسه دومین موتور جستجو دنیا

وبمستر بینگ ابزاری مشابه با وبمسترتولز گوگل است؛ با این تفاوت که در وبمستر بینگ ابزارهایی پیدا می‌شود که هرگز در گوگل وبمستر تولز نخواهید دید! کاربرانی که از بینگ هم ترافیک می‌گیرند قطعا به آچار فرانسه وب مستر بینگ برای مدیریت سئو نیاز دارند.

وبمستر بینگ پکیج کاملی از خدمات خاص برای وبمستران است تا اطلاعات مرتبط با ترافیک و وضعیت سایت خود را دقیق و از راه ساده‌تری مشاهده کنند. به علاوه اطلاعاتی که بینگ در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد کامل‌تر است و به نظر می‌رسد سعی دارد خیلی سفارشی‌تر با مدیران وب‌سایت‌های مختلف در تعامل باشد.

 

ویژگی‌های بی‌نظیر و رقابتی وبمستربینگ

ویژگی‌های بی‌نظیر و رقابتی وبمستر بینگ

وبمستر بینگ به دلایل زیر یک ابزار کامل برای تحلیل و بررسی وضعیت سایت‌ها در موتورجستجو بینگ خواهد بود:

ثبت و کراول نقشه‌های سایت در کم‌ترین زمان

بینگ بر خلاف گوگل با وجود حساسیت زیادی که در آن دیده می‌شود عملکرد سریع‌تری دارد. وب سایت‌ها می‌توانند مطمئن باشند که بعد از ثبت نقشه سایت در مدت زمان خیلی کم‌تری URL های مختلف کراول می‌شوند. در نقشه سایت بینگ می‌توانید URLهای مختلفی از هر سایت دیگری به جز سایت خودتان نیز وارد کنید.

دیده‌بان امنیتی وبمستربینگ

ارسال پیام حاوی اطلاعات امنیتی مثل هجوم بدافزارها به سایت چه در وبمستربینگ و چه در وبمسترتولز گوگل امری طبیعی است؛ اما آن چه که بینگ را متمایز می‌کند دیده‌بان امنیتی قوی و دقیق‌تری است که کاربران را از انوع خطرات احتمالی و بدافزار‌های احتمالی آگاه می‌کند.

 

تعیین اندازه خزش خزنده‌های بینگ!

وبمستر بینگ فرم تکامل یافته و پیشرفته گوگل وبمسترتولز است. در این فرم مدرن وبمستر قادر است حتی خزش خزنده‌های بینگ را متر کرده و به اندازه‌ای که می‌خواهد سرعت خزیدن خزنده‌ها را در میان مطالب در طول روز تعیین کند. مثلا اگر در طول ساعات صبحگاهی بیش‌ترین میزان بازدید را دارید می‌توانید سرعت خزنده‌های بینگ را از طریق وبمستربینگ برای خزیدن در همین ساعات میان مطالب تنظیم کنید.

 

نظارت مستقیم بر خزنده‌ها و رفع اشکالات ایندکس سایت

این ابزار درست زمانی به درد می‌خورد که از همه چیز در سئو ناامید شده‌اید اما دلیل افت ناگهانی رتبه را نیز متوجه نمی‌شوید. در چنین حالتی با آموزش وبمستر بینگ وضعیت سایت را در نما بزرگ‌تری می‌بینید و اگر احیانا خزنده‌ها مسئول این وضعیت هستند متوجه خواهید شد.

کارشناسی حرفه‌ای وضعیت سئو سایت‌ها

یکی دیگر از بخش‌های کاربردی وبمستربینگ، صفحه مربوط به کارشناسی وضعیت هر بخش از سایت است. به این شکل آدرس که برگه‌ای را وارد می‌کنید و وبمستر بینگ به شما اعلام می‌کند وضعیت سئو آن برگه چه طور است.

 

کارشناسی حرفه‌ای وضعیت سئو سایت‌ها
کارشناسی حرفه‌ای وضعیت سئو سایت‌ها

برای استفاده از وبمستربینگ سر دوراهی نمانید!

قطعا بینگ پیشنهاد اول ما برای بهینه‌سازی سایت نیست. وقتی که بیش از 80 درصد از ترافیک ورودی به هر سایت از طریق گوگل تامین می‌شود سئو سایت از طریق گوگل وبمسترتولز در اولویت قرار دارد. با این حال در شرایط فعلی هر دو موتور جستجو گوگل و بینگ در دنیا و محبوبیت هر یک لازم است بینگ را نیز در کنار گوگل هدف بگیرید و برای استفاده از وبمستر بینگ در سئو سایت خود یا گوگل وبمسترتولز بین دو راهی نمانید!