0

اولین قدم در راه اندازی یک سایت، انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت است. شما می دانید که نام دامنه هر وب سایت تنها متعلق به آن بوده و تا زمانی که آن وب سایت به فعالیت خود ادامه می دهد با نام دامنه اش شناخته خواهد شد. لذا از همان ابتدا باید به دنبال نامی برای دامنه باشید که:

1-   کوتاه بوده و نگارش آن راحت باشد. این مسئله بسیار مهم است چرا که باعث می شود کاربر سایت شما را به خاطر بسپارد.

2-   نام دامنه خود را براساس محوریت اصلی سایت انتخاب کنید. برای مثال اگر سایت شما در خصوص سئو فعالیت دارد حتما نام دامنه باید گویای این موضوع باشد. به عنوان نمونه می توانیم به سایت فست سئو اشاره نمود.

3-   همچنین اگر سایت شما فروشگاهی است بهترین نام برای دامنه، استفاده از نام برند است چرا که کاربران نام برند شما را می دانند در نتیجه از این طریق سایت شما را همواره در خاطر خواهند داشت.

4-   برای این که گوگل بتواند سایت شما را بهتر و سریع تر پیدا کند حتما در نام دامنه از کلمات کلیدی استفاده شود.

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت

نام دامنه انتخابی برای سایت از دو منظر باید مورد توجه قرار گیرد:

1-   ماندگاری نام دامنه در ذهن کاربر

2-   تاثیر نام دامنه بر سئو سایت

شاید برای شما دانستن این مطلب جالب باشد که نام دامنه حتی می تواند سایت شما را از عرصه رقابتی با سایت ها دیگر خارج کند چرا که این نام، سئوی سایت را تحت تاثیر قرار داده و در نتیجه رتبه آن را رقم می زند. با توجه به اهمیت این موضوع لازم است در انتخاب نام دامنه به چند نکته توجه داشته باشید:

1-   هموراه توصیه شده است که در نام دامنه از کلمه کلیدی استفاده شود تا گوگل سریع تر سایت شما را بیابد اما دو نکته را در این زمینه مد نظر قرار دهید:

  • استفاده از کلمات فینگیلیش در نام دامنه یک اشتباه بزرگ است چرا که چنین نامی برای گوگل قابل فهم نخواهد بود.
  • به هیچ عنوان عینا خود کلمه کلیدی را در نام دامنه قرار ندهید چرا که گوگل حدس می زند سایت شما از کیفیت مناسب برخوردار نیست در نتیجه ارزش منفی برای آن قائل می شود.

2-   در ادامه نام دامنه باید پسوند com و ir استفاده شود. پسوند اول برای سایت های بین المللی و پسوند دوم برای سایت های داخلی انتخاب می شوند. اشتباه در انتخاب باعث می شود که کاربران مورد نظر شما نتوانند به راحتی به سایت دسترسی داشته باشند.

3-   نام دامنه ای که تکراری باشد و قبلا توسط سایت های دیگر استفاده شده است باعث کسب امتیاز منفی از جانب گوگل خواهد شد.

در تاثیر نقش نام دامنه بر سئو سایت توجه داشته باشید که:

1-   نام دامنه تاثیری بر روی سرعت سایت ندارد.

2-   سن نام دامنه بهینه سازی سایت را متاثر کرده ولی تاثیری زیادی بر رتبه آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − سیزده =